گردشگری امارات
بازدیدها: 379

در مسیر گردشگری: امارات

تاریخچه امارات: 

حدود ۸۰ سال پیش «امارات» فقط از ۴ چیز تشکیل شده بود:

صحرا ، کوه ها، دریا و ماهیگیرانش. تنها منابعی که وجود داشت خرما ، مروارید و غذاهای دریایی بود. در آن زمان مردم امارات به غواصی مروارید وابسته بودند زیرا کل منطقه خلیج فارس به مرواریدهای طبیعی معروف بود.

شیخ رشید بن سعید آل مکتوم که در سال ۱۹۵۸ حاکم دبی شد، نیروی محرکه نوسازی و احیای مجدد شهر بود. اعلامیه انگلستان در اواخر دهه ۱۹۶۰ مبنی بر اینکه آنها از حمایت دولت انگلیس خارج می شوند ، منجر به تأسیس امارات متحده عربی در سال ۱۹۷۱ شد تا پادشاهی های کوچک در امور دفاعی و اقتصادی با هم کار کنند.

اما در نهایت «نفت» تغییر دهنده واقعی بازی برای منطقه و به ویژه برای امارات بود. اماراتی ها با کشف نفت در سال ۱۹۶۶ و اولین محموله در سال ۱۹۶۹ ، بودجه لازم را برای تحقق بخشیدن به چشم اندازهای خود به دست اوردند.

تاریخچه امارات
تاریخچه امارات

پیشرفت گردشگری امارات:

گردشگری امارات از رتبه ۷۷ در سال ۲۰۰۷ به رتبه ۲۶ در سال ۲۰۱۷ رسیده است. توسعه گردشگری توانسته است به ‌طور مستقیم ۳۱۷ هزار و ۵۰۰ شغل در امارات ایجاد کند که این رقم ۵.۴ درصد از کل مشاغل این کشور را پوشش می‌دهد.

در سال ۲۰۱۸ ، فرودگاه بین المللی دبی از ۸۹.۱ میلیون مسافر پذیرایی کرد تا به سومین فرودگاه محبوب جهان در کنار فرودگاه بین المللی هارتسفیلد – جکسون در آتلانتا و فرودگاه بین المللی پکن تبدیل شود.

شش بازار اصلی دبی در سال ۲۰۱۹، هند ، عربستان سعودی ، انگلستان ، عمان ، چین و روسیه بودند که با هم بیش از ۷ میلیون بازدید کننده داشتند. گردشگران هندی با نزدیک به دو میلیون بازدید در رده نخست بازدید کنندگان دبی قرار گرفتند.

پیشرفت گردشگری امارات آن ها را تنها دولتی در خلیج فارس کرده که درآمدش به درآمد فروش منابع هیدروکربنی وابسته نیست و حدود ۹۴ درصد درآمدش را از منابع غیر نفتی تأمین می کند.

دبی نه تنها رکورددار ورود گردشگر است بلکه مطلوبیت بالایی را برای بازدیدهای آینده و قرار گرفتن در”لیست آرزوهای سفر” دارد. سطح بالای تحمل چند فرهنگی دبی ، به ویژه در برابر تنوع مذهبی ، به پیشرفت گردشگری این شهر کمک بسیاری کرده است.

فرودگاه امارات
فرودگاه امارات

اثر زیر ساخت:

فرودگاه بین‌المللی دبی در فضایی به وسعت ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار در سال ۲۰۱۷ توانسته است انتقال ۸۸ میلیون مسافر، ۲.۶۵ میلیون تن بار و پرواز ۴۰۹ هزار و ۴۹۳ هواپیما را در کارنامه ثبت کند و به‌ این‌ ترتیب براساس رده‌ بندی شورای بین‌المللی فرودگاه‌ها سومین فرودگاه پرتردد جهان لقب گرفت.

شرکت هواپیمایی امارات هم که بزرگ‌ ترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است، تا پیش از بحران کرونا به‌ طور هفتگی بیش‌‌ از ۳ هزار پرواز را از فرودگاه بین‌المللی دبی به بیش‌ از ۱۴۰ شهر در ۸۱ کشور در ۶ قاره جهان انجام می‌داد. این برند سهم بزرگی در رشد دبی داشته است و موقعیت جغرافیایی دبی نیز به آن کمک می کرد تا به مرکز اصلی بسیاری از پروازهای طولانی تبدیل شود. دولت دبی دریافت که مسافران بین المللی در طول پروازهای طولانی ۱۵-۲۵ ساعته نیاز به توقف دارند و این مسافران از نظر گردشگری بالقوه طیف وسیعی هستند. بنابراین توانست با جذب این جمعیت به فرودگاه دبی ، درآمد زیادی کسب کند.

این شرکت در حال حاضر نزدیک به ۳۰۰ هواپیمای فعال و بیش از ۱۸ هزار خدمه پرواز دارد. همچنین حامی بسیاری از رویدادها و باشگاه های بزرگ ورزشی است که با نام و نشان بسیاری از آنها آشنایی داریم، از جمله:

باشگاه رئال مادرید اسپانیا

باشگاه آ. س میلان ایتالیا

باشگاه پاری سن ژرمن فرانسه

باشگاه آرسنال انگلستان

مسابقات جهانی سوارکاری اسب‌های اصیل دوبی

مسابقات سوارکاری ملبورن استرالیا

امارات بیش از ۷۱۷ هتل دارد و در مجموع ۱۸۸۰۳۹ اتاق را ارائه می دهد. این اتاق ها در طیف وسیعی از قیمت در دسترس و پذیرای همه افراد، از جهانگردان لوکس گرفته تا مسافران اقتصادی هستند. همچنین اخیرا امارات متحده عربی، طرح ویزای چند بار ورود را برای مدت پنج سال برای همه ملیت ها ارائه داد.

برج خلیفه در قلب دبی

پیشرفت گردشگری دبی:

در سال ۲۰۱۸ ، فرودگاه بین المللی دبی از ۸۹.۱ میلیون مسافر پذیرایی و این شهر را به سومین فرودگاه محبوب جهان در کنار فرودگاه بین المللی هارتسفیلد – جکسون در آتلانتا و فرودگاه بین المللی پکن تبدیل کرد.

شش بازار اصلی دبی در سال ۲۰۱۹، هند ، عربستان سعودی ، انگلستان ، عمان ، چین و روسیه بودند که با هم بیش از ۷ میلیون بازدید کننده داشتند. گردشگران هندی با نزدیک به دو میلیون بازدید در رده نخست بازدید کنندگان دبی قرار گرفتند.

امارات تنها دولتی در خلیج فارس است که به درآمد هیدروکربن وابسته نیست و حدود ۹۴ درصد درآمد را از منابع غیر نفتی تأمین می کند.

دبی نه تنها رکورددار ورود گردشگر است بلکه مطلوبیت بالایی را برای بازدیدهای آینده و قرار گرفتن در”لیست آرزوهای سفر” دارد.

سطح بالای تحمل چند فرهنگی دبی ، به ویژه در برابر تنوع مذهبی ، به پیشرفت گردشگری این شهر کمک بسیاری کرده است.

دبی
دبی

تبلیغات و بازاریابی:

نمایشگاه ها و رویدادها ، برای هر مقصدی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. به طور معمول ، دبی از رویدادها برای تغییر و تقویت جایگاه برند خود استفاده می کند. سازمان تأسیس رویدادها و تبلیغات دبی، وظیفه دارد تا در طول سال دبی را به عنوان مقصد رویدادها ( در کنار دیگر تبلیغات دلایل سفر به دبی ) تبلیغ کند. این سازمان از رویدادهایی مانند جشنواره خرید دبی ، شگفتی های تابستانی دبی ، اعیاد در دبی از جمله ماه رمضان پشتیبانی می کند. حمایت مالی از رویدادها توسط دولت به شدت مورد توجه قرار گرفته است. به خصوص امارات متحده عربی آن را در استراتژی بازاریابی خود با حمایت مالی از بسیاری رویدادهای ورزشی جای داده است.

دپارتمان گردشگری و بازاریابی دبی، اخیرا کمپین خود را با بازیگرانی هالیوود همچون گوئینت پالترو، کیت هادسون و زو سالدانا آغاز کرده است. در این کمپین، فیلمی تبلیغاتی تهیه شده با عنوان A Story Takes Flight و شامل بازیگرانی است که یک سفر اکتشافی،پر از الهام ، کشف و ارتباطات انسانی را از دبی آغاز میکنند. همچنین ویدئوهای تبلیغاتی با هشتگ #Be my Guest (#مهمان من باش) با حضور شاهرخ خان در قسمت های مختلف، به معرفی و تشویق مخاطبان هندی برای سفر به دبی میپردازند.

ارزیابی ها نشان داده که رشد چشمگیر صنعت گردشگری در دبی به دلیل فعالیتهای بازاریابی تهاجمی است. این موفقیت همچنین با در دسترس بودن منابع مالی، انواع ابزارهای بازاریابی، ارتباطی و همچنین تفکر بلند پروازانه  به وقوع پیوسته است.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.