بهترین زمان سفر به اصفهان
بازدیدها: 565

آب و هوای اصفهان و بهترین زمان برای سفر به اصفهان

اصفهان در منطقه‌ای نیمه بیابانی در مرکز ایران و در کنار زاینده رود قرار گرفته است. 
اقلیم شهر اصفهان در شمال و شرق از منطقه کویری تأثیر گرفته و در جنوب به دلیل وجود کوه صفه هوای خنک تری دارد. آب و هوای اصفهان معتدل و خشک است و مقدار بارش باران و برف به نسبت کمی دارد.

زمستان ارزان ترین فصل برای سفر به اصفهان


اگر در شهرهای سردسیری زندگی می کنید، سفر زمستانه می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. چرا که اصفهان سرمایی کم تر از شهرهای شمال غربی کشور دارد اما فراموش نکنید که حتما با خودتان لباس گرم بیاورید تا با خیال راحت به گشت و گذار در این شهر بپردازید. همچنین این نکته را در نظر داشته باشید بسیاری از مکان های دیدینی اصفهان سرپوشیده هستند و با سرمای این شهر به مشکل برنخواهید خورد.

سفر به اصفهان

بهترین سفر داخلی در فصل پاییز


قدم زدن روی برگ‌های زرد پاییزی خیابان چهار باغ و فضای گرم و رنگارنگ باغ‌های اصفهان در این فصل به جذابیت این شهر می‌افزاید و سفر شما به اصفهان را خاطره انگیزتر می‌سازد. علاوه بر این در آبان ماه که هوا معتدل است می‌توانید از صحراهای اطراف اصفهان دیدن کنید. بنابراین پاییز هم یکی از بهترین فصل‌های سفر به اصفهان محسوب می‌شود .
سفر در پاییز برای بسیاری از مسافران بهترین زمان به حساب می آید؛ به دلیل تمام شدن دوره سفرهای تابستانی، مسافران می توانند خلوت ترین چهره این شهر دیدنی را تماشا کنند و با ارامش بیشتری در این شهر قدم بزنند.

سفر در گرمای دلچسب نصف جهان


فصل تابستان به دلیل تعطیلی مدارس و دانشگاه ها فصل مسافر خیزی به حساب می آید.اگر بخواهید به شکل خانوادگی سفر کنید، تابستان فصلی است که بدون نگرانی درباره مدرسه و دانشگاه، می‌توانید مسافرت‌های طولانی بروید.
اگر در فصل تابستان به هر منطقه‌ای سفر کنید، هوایی گرم و آفتابی تند را تجربه خواهید کرد ، البته گرمای اصفهان طاقت فرسا نیست و می‌توان آن را تحمل کرد.
در خصوص آب و هوا این مسئله را مدنظر داشته باشید؛ اگر شما از شهرهای جنوبی کشور قصد سفر تابستانه به اصفهان را داشته باشید می توانید یک سفر به یاد ماندنی را تجربه کنید. چرا که سفر از شهرهای گرمسیری به اصفهان در بازه زمانی تابستان می تواند هیجان انگیز ترین سفر برای هرکس باشد.

سفر به اصفهان

بهترین زمان سفر به اصفهان


اگر بخواهیم بهترین فصل سفر به این شهر دیدنی را بررسی کنیم قطعا بهار اولین انتخاب خواهد بود. سفر در فصل بهار به عنوان خوش آب و هوا ترین فصل سال، می تواند تجربه بسیار خوبی از سفر را برای شما به همراه داشته باشد. اما در نظر داشته باشید که اگر قصد دارید برای نوروز به اصفهان سفر کنید باید صبر و حوصله خود را کمی بیشتر کنید. چرا که شلوغ ترین زمان برای سفر به اصفهان می تواند تعطیلات نوروز باشد.

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.